Ясен е първият финалист на Евро 2016

6599

Португалия за втори път след 2004 година ще играе финал на Европейско първенство по футбол, след като надви с 2:0 Уелс в един от най-непредвидимите полуфинали в историята на турнира.

Кристиано Роналдо - голямата звезда на "мореплавателите" - вдъхнови отбора си за успеха след почивката, като откри резултата с глава в 51-ата минута. Само 180 секунди по-късно пък прострелна топка в наказателното поле, пратена от Роналдо, бе засечена в мрежата от Луиш Нани за 2:0.

На кои герои от Game of Thrones приличат звездите от Евро 2016 (ВИДЕО)

Популярният сайт за футбол "Squawka" подготви любопитно видео за Евро 2016, в което оприличава големите звезди (повечето свързани по ня...

Роналдо изравни рекорда по голове на еврофинали, поставен от легендата Мишел Платини - и двамата имат по 9 попадения. Роналдо обаче е единственият в историята с голове на четири европейски първенства и единственият, участвал на три полуфинала.

Кристиано ще изведе отбора си на финала срещу Германия или Франция в стремежа си да спечели първа титла с националния отбор.

Всичко най-важно за полуфинала на Евро 2016 Уелс - Португалия вижте в Sportlive.bg