Желан от Лудогорец премина в Атлетико Мадрид

24 януари 2024, 12:56 часа 1365 прочитания 0 коментара

Желан от Лудогорец футболист премина в Атлетико Мадрид. Става въпрос за румънския национален вратар Хорациу Молдован. Новината бе съобщена официално от испанския гранд. Според информациите 26-годишният страж е подписал с „дюшекчиите“ за 3 сезона и половина, като „рохибланкос“ са платили 800 хиляди евро за правата му на Рапид Букурещ.

Още: Скръбна вест: Почина световен шампион с Германия

Още: Арне Слот намери заместника на Трент Александър-Арнолд

Лудогорец изпусна румънския национал

Хорациу Молдован бе силно желан от българския шампион Лудогорец. „Орлите“ искаха да привлекат вратаря, тъй като не са доволни от представянето на Серджио Падт и Симон Слуга. Освен това се очаква вторият да бъде продаден скоро. Именно заради евентуалния трансфер на Слуга разградчани помолиха Рапид Букурещ за кратка отсрочка на сделката за Молдован.

There’s a new guardian in the Atleti galaxy 🌌 Welcome, Horatiu! 🧤

Още: Най-красивите голове в света, които заслужиха наградата "Пушкаш" (ВИДЕО)

Още: Изпълнението на Рууни, което доказа, че няма млади и стари, а можещи и неможещи (ВИДЕО)

Posted by Atlético de Madrid on Wednesday, January 24, 2024

Молдован ще е резерва на Ян Облак

В крайна сметка ръководството на румънския клуб е взело решение да продаде Молдован на Атлетико Мадрид. На стадион „Сивитас Метрополитано“ румънският вратар ще бъде резерва на Ян Облак. Третият страж на „дюшекчиите“ Иво Гърбич пък най-вероятно ще бъде продаден или пратен под наем в друг отбор.

Преди седмица треньорът на Черно море Илиан Илиев скочи на БФС и програмата на Първа лига заради мача с Лудогорец.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес