Кога и къде да гледаме дербито между Байерн и Борусия Дортмунд

6119

Двата гранда на германския футбол Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд излизат един срещу друг днес в местното дерби, познато още като Дер Класикер. Двубоят е много важен и за двата тима, които се борят за челото в Бундеслигата.

Байерн е в отлична форма, Дортмунд лъкатуши

Баварците се представят много добре от началото на сезона като все още нямат загуба след 9 изиграни кръга и заемат второто място във временното класиране с 23 точки – на 2 от лидера Байер Леверкузен. Освен това баварците имат най-силното нападение в Бундеслигата с 34 отбелязани гола, както и най-здравата защита с едва 7 допуснати попадения.

Байерн Мюнхен Борусия Дортмунд Джамал Мусиала

Борусия Дортмунд също няма поражение от старта на кампанията. „Вестфалци“ са четвърти в подреждането с 21 точки, колкото има и третият Щутгарт. Тимът на Един Терзич обаче изпитва проблеми при отбелязването на голове, като до момента футболистите му са вкарали общо 20. За сметка на това са допуснали 11 попадения в своята врата.

От колко часа и по коя ТВ ще дават Байерн и Дортмунд

Двубоят между Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд е тази вечер от 19:30 часа и ще се състои на стадиона на „жълто-черните“ - „Сигнал Идуна Парк“. Срещата ще бъде предавана пряко по телевизията като каналът, който ще излъчва Дер Класикер, може да видите в програмата на Sportlive.bg. Ако нямате възможност да гледате срещата, може да я проследите НА ЖИВО в Sportlive.bg.

Преди дни Байерн Мюнхен изненадващо отпадна от турнира за Купата на Германия.