Кой, ако не Шалке: Рурското дерби обърка сметките на Борусия Дортмунд (ВИДЕО)

1814

Отборът на Борусия Дортмунд допусна първа грешна стъпка в Бундеслигата от началото на новата 2023 година. "Жълто-черните" не успяха да победят кръвния враг Шалке 04 след равенство 2:2 в дербито на Рур от 24-ия кръг на немското първенство.

Борусия на два пъти повеждаше в резултата на "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен, но "кралскосините" на два пъти отвръщаха на удара, за да се доберат в крайна сметка до равенството. Нико Шлотербек откри резултата в 38-ата минута, за да прибере Дортмунд с аванс на почивката.

През втората част Мариус Бюлтер изравни за Шалке, разписвайки се в 50-ата минута. Десет минути по-късно Рафаел Герейро върна аванса на гостите, но в 79-ата минута турчинът Кенан Караман отново успя да вкара за Шалке за крайното 2:2.

Така Борусия изпусна лидера Байерн Мюнхен, който излезе победител в 8-голов трилър (ВИДЕО) по-рано през деня. "Жълто-черните" остават втори с 50 точки - на 2 точки зад Байерн. Шалке пък заема предпоследното 17-о място с 20 точки и продължава да се бори за оцеляването си.

Разочарованието за Борусия идва броени дни след отпадането от Шампионска лига.