Крах за Манчестър Юнайтед: Севиля разби "дяволите" и е на 1/2-финал (ВИДЕО)

3752

Английският гранд Манчестър Юнайтед отпадна на 1/4-финалите в Лига Европа, след като претърпя тежка загуба от Севиля с 0:3 като гост в мач-реванш. Андалусийци, които имат рекордните 6 титли в турнира, отново защитиха реномето си на "крал" на Лига Европа и се класираха за полуфиналната фаза, където ще играят с Ювентус, който отстрани Спортинг Лисабон.

Юсеф Ен-Несири даде аванс на домакините след само осем минути игра, за да осигури преднина и в общия резултат след първата среща, завършила при резултат 2:2 на "Олд Трафорд". В 41-ата минута Лукас Окампос вкара топката за втори път във вратата на Давид де Хеа, но този път се намеси ВАР, за да отмени гола заради засада.

Ерик тен Хаг извърши двойна смяна на почивката, но тя не му помогна особено, тъй като само две минути след подновяването на играта Люик Баде вкара за 2:0. Юнайтед така и не успя да реагира на инкасираните попадения, а в 81-ата минута Ен-Несири отбеляза второто си попадение в мача, за да оформи крайното 3:0 (5:2 общ резултат).

Манчестър Юнайтед записа пети мач без победа срещу Севиля, а с това се сбогува и с надеждите си за трофей в Европа. От 2018-а насам "дяволите" имат три загуби и две равенства срещу този съперник. Севиля пък за пореден път се оказа приятната изненада на турнира, след като тимът е едва 13-и в Ла Лига, сменил е трима треньори през сезона, но отново има шансове да спечели трофея.

Още футбол ще намерите в спортната секция на Actualno.com!