Леверкузен спря Байерн, баварците сдадоха върха (ВИДЕО)

2168

Байер Леверкузен хвърли голямата бомба на 25-ия кръг на германската Бундеслига, след като победи основния фаворит за титлата Байерн Мюнхен с 2:1. Баварците водеха в резултата до 56-ата минута, но след това допуснаха обрат, дошъл след две дузпи за „аспирините“. По този начин момчетата на Юлиан Нагелсман сдадоха върха в класирането, като вече изостават на една точка от Борусия Дортмунд.

Байерн поведе в средата на първото полувреме с гол на Йосуа Кимих, който се възползва от страхотно подаване ан Леон Горецка и с удар от близко разстояние се разписа. В 53-ата минута Амин Адли от Леверкузен падна в наказателното поле и съдията му показа жълт картон за симулация. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР, след което стана ясно, че нападателят е настъпан от Бенжамен Павар, като реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Езикиел Паласиос и без проблем изравни.

В 71-ата минута отново Адли падна в пеналта на гостите, този път след съприкосновение с Дайо Упамекано. Съдията Тобиас Щилер отново вдигна жълт картон за симулация, но ситуацията пак бе разгледана с ВАР, като той промени решението си и даде втора дузпа за „аспирините“. Паласиос още веднъж се нагърби да изпълни наказателния удар и направи пълен обрат, като по този начин донесе трите точки на домакините.

В друг мач от деня Унион Берлин победи Айнтрахт Франкфурт с минималното 1:0.

ОЩЕ: Зомер спази обещанието си - достави 700 кг шоколад на Де Лихт