Ливърпул показа характер в 5-голов трилър на "Анфийлд" (ВИДЕО)

2131
Снимка: GettyImages

Английският гранд Ливърпул успя да победи Нотингам Форест с 3:2 като домакин в драматичен сблъсък от 32-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци трябваше да повеждат три пъти в резултата, за да могат да пречупят своя гост и да се поздравят с победата.

Ливърпул имаше тотално надмощие през първото полувреме, но до гол така и не се стигна. За сметка на това втората част предложи цели пет гола на "Анфийлд". Още в 47-ата минута Диого Жота откри след асистенция на Фабиньо, но само четири минути по-късно бившият играч на мърсисайдци Неко Уилямс изравни.

Ливърпул - Нотингам, Диого Жота

В 55-ата минута Жота отбеляза втория си гол в мача, за да изведе отново отбора си напред в резултата. В средата на полувремето обаче Морган Гибс-Уайт отново изравни за 2:2. Радостта на гостуващите фенове не трая дълго, тъй като Мохамед Салах се разписа за 3:2 три минути по-късно.

До края Ливърпул опази преднината си и спечели ценни три точки, които нареждат тима седми с 50 точки - на шест точки от четвъртия Нюкасъл, който е с мач по-малко. Нотингам остава 19-и с 27 точки и продължава да се бори за оцеляването си в елита на Англия.