Ливърпул проспа едно полувреме, но събуди "Анфийлд" с шампионски обрат (ВИДЕО)

21 февруари 2024, 23:25 часа • 2540 прочитания

Английският гранд Ливърпул затвърди шампионските си амбиции, побеждавайки тима на Лутън Таун с 4:1 като домакин след обрат в среща от 26-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци "проспаха" първото полувреме, но през втората част събудиха "Анфийлд" със съвсем различна игра и заслужен обрат.

Ливърпул обърна Лутън на "Анфийлд"

След само 12 минути игра гостите от Лутън излязоха напред в резултата след попадение на нападателя Чидози Огбене. Минута по-късно гостите можеха да вкарат и втори гол, но резервният страж на Ливъпул Каоимин Келехър успя да спаси. До почивката пък единствено Луис Диас успя да застраши противниковата врата.

Коди Гакпо

Ван Дайк даде тон за обрата, Гакпо и Диас също се разписаха

През втората част възпитаниците на Юрген Клоп показаха друго лице и започнаха да атакуват много по-успешно в търсене на изравнителен гол. В 56-ата минута Върджил ван Дайк успя да изравни, а само две по-късно Коди Гакпо направи обрата пълен с втори гол за "червените".

В 71-ата минута Луис Диас успя да отбележи и трети гол за Ливърпул, подсигурявайки трите точки за мърсисайдци. В 90-ата минута Харви Елиът оформи крайното 4:1 в полза на домакините, които записаха 18-а победа в шампионата от началото на сезона.

С успеха си "червените" увеличиха преднината си на върха в класирането, като имат 60 точки - с четири пред Манчестър Сити, който е с мач по-малко. Във вторник вечер Ерлинг Холанд измъкна Манчестър Сити в труден мач на "Етихад".