Лято на контроли: Реал срази Ювентус, Милан се справи с Барселона (ВИДЕО)

2067

Две мегаконтроли, част от турнира International Champions Cup между четири европейски футболни колоса се изиграха тази нощ в САЩ.

В сблъсъка между Реал Мадрид и Ювентус - двата клуба, които тази година отново се превърнаха в тема номер едно на трансферния пазар заради преминаването на Кристиано Роналдо в Торино, Белият балет победи с категоричното 3:1 на стадион "ФедЕкс Фийлд" в Лендоувър, предаде БГНЕС. Роналдо обаче не игра в срещата.

Италианският тим поведе благодарение на автогол на Дани Карвахал в 12-ата минута, а Гарет Бейл възстанови равенството с точен изстрел с левия крак от границата на наказателното поле в 39-ата минута. Веднага след почивката Реал взе преднина с гол на Марко Асенсио след асистенция на дебютанта в състава на "белия балет" Винисиус Жуниор. Отново Асенсио оформи крайното 3:1 в 56-ата минута. На 8 август Реал ще играе с Рома.

В друг очакван с огромен интерес приятелски мач седемкратният европейски клубен шампион Милан надви испанския първенец Барселона с 1:0 с късен гол в двубой от турнира Международна купа на шампионите. Мачът се игра на "Ливайс Стейдиъм" в Санта Клара. Единственият гол бе дело на португалеца Андре Силва в 93-ата минута. В мача не играха новите попълнения на италианците - Гонсало Игуаин и Калдара, а за Барселона не се появиха големите звезди Лео Меси и Луис Суарес.

Милан записа първи пълен успех в турнира и има четири точки от три срещи. Барселона остава без победа. В първия кръг каталунците се наложиха над Тотнъм след дузпи, но по регламент получиха само една точка.