Милан маха Интер от общия проект за нов стадион

24 февруари 2023, 13:12 часа • 1721 | прочитания

Милан ще извади градския си съперник Интер от общия проект за нов стадион. Това съобщи италианският вестник „Gazzetta dello Sport”. Според информациите основната причина за крайната мярка е несигурното бъдеще на „нерадзурите“. Поради тази причина ръководството на Милан е решило да строи съоръжението само.

Още: Мирише на странен английски финал в Лига Европа! "Кошмарният" Юнайтед разгроми 10 от Билбао

Още: Челси показа класата си, но другият финалист ще се решава в напечен реванш в Италия

Италианският вестник съобщава, че новият собственик на „росонерите“ Гери Кардинале е готов да инвестира в новия стадион, но не е никак склонен да чака Интер. „Нерадзурите“ ще вземат кредит на стойност 292 милиона от американската компания „Oaktree Capital Management”. Лихвата ще е 12 процента на година, като клубът ще трябва да изплати сумата обратно до 2024-та.

Ако шефовете на Интер от компанията „Suning“ не успеят да върнат дълга си, то американците ще вземат основния пакет акции на клуба. Именно заради тази несигурност за бъдещето на „черно-сините“ от Милан са решили да стартират проекта сами. Както е известно двата отбора играят на стадион „Сан Сиро“.

Милан пък ще се раздели с петима играчи през лятото, за да събере пари за нови попълнения.

Още: Юнайтед ще спори с Реал Мадрид, Барселона и Байерн за звезда на "аспирините"

Още: "Пенсионираха" Кристиано Роналдо след поредния изпуснат трофей в Саудитска Арабия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес