Нечуван провал за Холандия - лалетата пропускат Евро 2016

11289

Националният отбор на Холандия няма да играе на европейски финали за първи път от 1984 година. "Лалетата" загубиха финалната си среща от евроквалификациите у дома в Амстердам от Чехия с 2:3.

Холандия стана шампион на Европа през 1988 г. и взе бронзовите медали на първенствата през 2000 и 2004 година. Сега обаче остана на четвърто място в група A на евроквалификациите, което е огромен провал предвид факта, че първите два отбора се класират директно, а третият играе бараж. В тази група трети е Турция, на 5 точки пред холандците, но като най-добър трети отбор отива директно на Евро 2016.

Вижте отборът, който се класира за Евро 2016 (резултати + голмайстори)

Тази вечер се изиграха мачовете в 3 от 9-те групи в квалификациите за Евро 2016. Португалия е единственият отбор, който си гарантира кл...

Десният бек Павел Кадержабек даде преднина на чехите в 24-ата минута на срещата с Холандия, Йозеф Шурал покачи на 2:0 в 35-ата, а Робин ван Перси си вкара автогол в 66-ата. До края Холандия успя да върне две попадения чрез Дани Блинд и Ван Перси. Гостите играха с човек по-малко цяло полувреме, след като Марек Сухи бе изгонен в 43-ата минута.

Кой се класира на Евро 2016 - научете в Sportline.bg.