Немската машина удари Португалия

6260

Немската машина стартира успешно похода си на Евро 2012.

Германия победи с 1:0 Португалия във втори мач от група “В” на европейското първенство в Полша и Украйна.

Стартира "групата на смъртта"

Днес ще се изиграят първите два мача в смятаната от всички специалисти за най-силна група група "B" на европейското първенство по футбо...

В град Лвов, нападателят на Бундестима Марио Гомес вкара единствения гол за германците в 72-ата минута. Любопитна подробност е, че по време на гола край страничната линия бе Мирослав Клозе, който трябваше да замени именно Гомес.

След този мач, Германия разделя първото място в групата с Дания, който по-рано спечели със същия резултат срещу Холандия.

Следващият мач на германците е на 13 юни, сряда от 21:45 часа срещу Холандия в град Харков. Два часа и 45 минути по-рано ще започне и двубоят между Португалия и Дания, който ще се отново в град Лвов.

Редактор: Георги Иванов