Обещаващо начало: Челси и Ливърпул излъчиха зрелище, но не и победител (ВИДЕО)

3512

Английските грандове Челси и Ливърпул не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1 на "Стамфорд Бридж" в дербито от първия кръг на новия сезон във Висшата лига. Луис Диас откри за "червените" в 18-ата минута, но дебютантът Аксел Дизази изравни преди почивката.

Челси и Ливърпул завършиха наравно

Ливърпул започна по-силно срещата, като упражни натиск пред вратата на домакините. Луис Диас успя да се разпише, след като получи перфектна асистенция от Мохамед Салах, която го изведе на стрелкова позиция пред вратата на "сините".

Челси - Ливърпул

Два отменени гола белязаха дербито на "Стамфорд Бридж"

Десетина минути по-късно Мохамед Салах също успя да вкара попадение, но голът му бе отменен от ВАР заради много тънка засада. В 37-ата минута защитникът Дизази успя да изравни след хаос в наказателното поле на мърсисайдци.

Секунди по-късно Челси можеше да стигне и до пълен обрат, но гол на Бен Чилуел бе отменен заради засада. След почивката "сините" контролираха повече топката, докато Ливърпул игра повече в отбранителен режим. И двата тима обаче не успяха да стигнат до втори гол, с който да спечелят трите точки.