Отстраниха Божинов от Спортинг

4990
Българинът е отстранен от тренировъчния процес на отбора и няма право да посещава клубния стадион Жозе Алваладе

Ръководството на Спортинг (Лисабон) взе решение да отстрани нападателя Валери Божинов от отбора, съобщи официалният сайт на португалския клуб.

Българинът е отстранен от тренировъчния процес на отбора и няма право да посещава клубния стадион Жозе Алваладе и тренировъчната база. Причина за тежката санкция е непрофесионалното отношение на Божинов по време на мача за купата на Лигата на Португалия срещу Морейрензе снощи.

Срещата завърши 1:1, а българинът изпусна дузпа в самия край на мача. Божинов се появи на терена на почивката на мястото на уругваеца Себастиан Рибас. В добавеното време домакините от Спортинг получиха право да изпълнят дузпа и Валери Божинов се нае със задачата да я изпълни.

Вратарят на гостите Рикардо Рибейро обаче спаси наказателния удар и запази равенството в 92-ата минута. Гневът на ръководството и феновете на Спортинг е предизвикан от факта, че дузпата е трябвало да бъде поверена на Матиаш Фернандеш, но Божинов проявил самоинициатива и поел отговорността да изпълни наказателния удар.