Полемични решения на ВАР спасиха Реал Мадрид срещу последния в Испания (ВИДЕО)

4184

Испанският колос Реал Мадрид изигра изключително слаб мач срещу последния в класирането Алмерия, но въпреки това успя да стигне до победата след обрат от 0:2 до 3:2. Срещата на "Сантяго Бернабеу" бе съпроводена от поредица от полемични решения на ВАР в полза на "кралете".

С помощта на ВАР: Реал Мадрид обърна Алмерия

Рамазани откри за Алмерия още в първите секунди на мача, а в края на първото полувреме гостите стигнаха до втори гол чрез Гонсалес. След почивката Реал получи дузпа, реализирана от Джуд Белингам. По-късно съдията отмени гол на Алмерия, а малко след това призна гол на Винисиус за 2:2, който първоначално бе отменен.

Реал Мадрид - Алмерия

"Обир" и "агония" - какво се случи на мача Реал - Алмерия?

Срещата имаше 11-минутно продължение, като в деветата минута на добавеното време Дани Карвахал вкара за 3:2. Каталунското издание Mundo Deportivo определи случилото се на "Бернабеу" като "обир". Мадридското издание Marca пък определи играта на Реал като "агония", а решенията на съдията - като "противоречиви".

Победата изкачи Реал Мадрид на първото място в класирането с актив от 51 точки - с две пред втория Жирона, който по-късно домакинства на Севиля и ще бъде с мач повече от "кралете". В следващия кръг Реал Мадрид гостува на Лас Палмас.

ОЩЕ: "Пас към миналото": Ел Голеадор ниже хеттрик на Реал и прославя родния трикольор (ВИДЕО)