Поне за 24 часа: Арсенал се върна на върха след успех над Челси (ВИДЕО)

2543

Английският гранд Арсенал успя да се завърне на върха в класирането във Висшата лига, след като победи Челси с 3:1 като домакин в дербито на Лондон от 34-ия кръг. "Топчиите" си свършиха работата на "Емиратс" още през първото полувреме и спечелиха безпроблемно двубоя.

Мартин Йодегор се отчете с две попадение за Арсенал в мача, а и за двете му асистира Гранит Джака. Първият гол на норвежеца дойде в 18-ата минута, а второто попадение падна в 31-ата. Само три минути по-късно Габриел Жезус добави още един гол, за да направи резултата 3:0.

След почивката възпитаниците на Франк Лампард успяха да върнат един гол чрез нападателя Чуквунонсо Мадуеке, който вкара в 65-ата минута. До края на срещата обаче "сините" не успяха да отбележат повече попадения и се примириха с четвъртата си поредна шампионатна загуба.

В класирането Арсенал пое водачеството със 78 точки и ще се задържи на върха поне за 24 часа. В сряда вечер Манчестър Сити, който понастоящем има 76 точки и два мача по-малко, домакинства на Уест Хям и може отново да излезе първи. Челси пък остава на 12-о място с 39 точки, като е интересна разликата до зоната на изпадащите - само 9 пункта.

ОЩЕ: Клуб от Висшата лига вади 70 милиона за звезда на Барселона