Пуйол отново аут заради контузия

11402

От „Браселона“ обявиха, че ветеранът Карлес Пуйол е контузил левия си крак и  в зависимост от времето за възстановяване ще се определи колко дълго ще отсъства.

Медицинските тестове са определили, че има контузия, но още не е обявено колко ще е възстановителния период. По време на снощния двубой за Купата на Краля срещу „Леванте“ Пуйол бе изваден в 57-ма минута. „Каталунците победиха противника си с 4:1 като гост и до голяма степен обезсмислиха реванша.

Мартино: Меси бе ключът към успеха ни в този двубой

През изминалата вечер се игра първи мач за „Барселона“ от четвъртфиналната фаза за Купата на Краля. „Каталунците&ldqu...

През изминалите два сезона 35-годишният Карлес Пуйол е измъчван често от контузии, което му отне титулярното място за сметка на Жерар Пике. Явно ветеранът Пуйол трябва вече да се замисли за пенсия или трансфер в отбор, където темпото е по-ниско, но вероятно иска да остане на „Ноу Камп“ до края на кариерата си. През настоящия сезон Пуйол има едва девет участия за „каталунците“.

В неделя „Барселона“ приема „Малага“ в мач, в който трябва да защитава лидерската си позиция от „Атлетико Мадрид“, които същия актив точки.