РБ Лайцпиг подпечата билета на Шалке за Втора Бундеслига (ВИДЕО)

1214

Последният кръг от сезона в Бундеслигата не беше за хора със слаби сърца! На върха на класирането Байерн отмъкна титлата под носа на Борусия, но на дъното на таблицата не бе по-скучно. Шалке 04 се присъедини към Херта като втори директно изпадащ отбор във втория ешалон на Германия след загуба с 2:4 като гост от РБ Лайпциг.

От своят страна "червените бикове" заслужиха третото място и участие в Шампионска лига. Топ 4 се допълва от Унион Берлин, тъй като столичани надвиха Вердер Бремен на Илия Груев с 1:0. Щутгарт пък завърши 1:1 срещу Хофенхайм и финишира на 16-ото място, което му отрежда бараж за оставане в елита.

РБ Лайпциг прати Шалке 04 във Втора Бундеслига

Лайпциг спечели с 4:2 срещу Шалке като домакин. Конрад Лаймер и Кристофър Нкунку изведоха тима на Марко Розе напред в резултата. Камински и автогол на Орбан възстановиха паритета. "Червените бикове" все пак заслужиха успеха благодарение на попадения на Юсуф Поулсен и Нкунку. Така клубът от Гелзенкирхен, който се нуждаеше от задължителна победа, изпадна със сигурност във втора дивизия.

Унион Берлин заслужи участие в Шампионска лига

Унион ще играе за първи път в историята си в Шампионската лига. Столичани надвиха с 1:0 Вердер Бремен с гол на Рани Кедира в 81-вата минута. Преди този мач възпитаниците на Урс Фишер деляха четвъртото място с Фрайбург, който отстъпи с 1:2 на Айнтрахт Франкфурт и остана пети. Илия Груев започна като титуляр за "бременските музиканти" и напусна терена в 86-ата минута.

Щутгарт ще играе бараж за оставане в елита

Бившият отбор на Красимир Балъков не успя да си гарантира 100%-ово участие в Бундеслигата за следващия сезон. Тимът завърши наравно 1:1 с Хофенхайм и приключи на 16-ото място. За Щутгарт обаче не всичко е изгубено, тъй като му предстои плейоф за оставане в елита срещу третия във Втора Бундеслига. При успех възпитаниците на Себастиан Хьонес щяха да поставят в своята позиция Аугсбург, който падна от Борусия Мьонхенгладбах.