Реал Мадрид измъкна победата срещу Райо Валекано в края (ВИДЕО)

1204

Реал Мадрид успя да надвие Райо Валекано с 2:1 като домакин в двубой от 36-ия кръг на Ла Лига. Карим Бензема изведе "белите" в 31-вата минута, но драмата се разигра в заключителния етап на срещата. В 84-тата минута Раул Де Томас изравни. Само 5 по-късно обаче Родриго се превърна в големия герой за тима на Карло Анчелоти и донесе успеха за своя отбор със страхотен гол.

Гостите започнаха силно мача. До 20-ата минута положения се откриха пред Валентин, Унай Лопес и Гарсия. Играчите на Реал отвърнаха с удар на Бензема, който не затрудни съперниковия страж. В 31-вата минута френският нападател все пак се разписа. Той получи добър пас в пеналта и отблизо прати топката в мрежата.

ОЩЕ: Властите в Бразилия реагираха остро на расистките обиди срещу Винисиус

Втората част не изобилстваше от положения, докато не се стигна до 84-тата минута. Раул Де Томас нанесе прецизен удар, с който матира Тибо Куртоа, и изравни. Радостта на Райо Валекано не трая дълго, тъй като Родриго върна преднината на "белия балет", оставяйки Димитриевски безпомощен 60 секунди преди да изтече редовното време.

Така възпитаниците на Анчелоти се върнаха на второто място, но Атлетико все още не е изиграл своя двубой от 36-ия кръг на испанското първенство. Победа на "дюшекчиите" ще ги изведе отново с точка пред градския съперник при оставащи две срещи до края. ОЩЕ: В подкрепа на Винисиус: Светлините на статуята на Христос Спасител бяха угасени (СНИМКИ)