Реал Мадрид победи РБ Лайпциг при завръщането на Шампионска лига (ВИДЕО)

2840

Испанският колос Реал Мадрид успя да победи немския РБ Лайпциг с 1:0 като гост в първи мач от 1/8-финалите на Шампионска лига. "Кралете" стигнаха до победата след превъзходен гол на Брахим Диас, а срещата бе белязана и от полемично решение на ВАР в полза на мадридчани.

Реал Мадрид си тръгна с гол аванс от Лайпциг

Още във втората минута Лайпциг създаде опасност пред вратата на Андрей Лунин, при която се стигна до гол. Впоследствие обаче ВАР прецени, че попадението трябва да се отмени заради засада на играч, намиращ се зад Лунин, тъй като се счита, че е в активна позиция и пречи на вратаря.

Лайпциг - Реал Мадрид

Спорно решение на ВАР беляза срещата

Останаха съмнения обаче до каква степен е било попречено на вратаря на Реал, както и дали решението на ВАР да отмени гола е правилно. В следващите минути двубоят бе изравнен, като и Лайпциг, и Реал имаха своите шансове за отбелязване на гол.

Браим Диас блесна с фантастичен гол

В началото на второто полувреме миг на гениалност от Браим Диас донесе и така ценното попадение за "белите". Футболистът на Реал се измъкна между няколко играчи на "червените бикове", а накрая нанесе хубав завършващ удар от дистанция, който намери целта.

До края Лайпциг така и не намери отговор на инкасираното попадение, като ще се надява на обрат на "Сантяго Бернабеу" през март. В друг мач от вечерта пък Манчестър Сити взе комфортен аванс срещу Копенхаген преди реванша на "Етихад".