С гол в края на продълженията Украйна отстрани Швеция и е на четвъртфинал

3122

Отборът на Украйна се класира на исторически първи 1/4-финал на Евро 2020, след като отстрани Швеция в изключително драматичен осминафинален сблъсък от надпреварата. След продължения възпитаниците на Андрий Шевченко надвиха шведите с 1:2 с победно попадение, реализирано в 120-та минута на двубоя.

В редовните 90 минути двата отбора си размениха по един гол, като първи откриха резултата украинците с гол на Олександър Зинченко в 28-ата минута. В края на първата част обаче редовният голмайстор на Швеция Емил Форсберг изравни. През втората част Форсберг на два пъти уцели гредата, а Сергей Сидорчук пък разтресе вратата на Швеция.

Англия удари Германия на Евро 2020

Англия достигна четвъртфиналите на Евро 2020, след като надигра Германия с 2:0 на Националния стадион "Уембли“. Головете бяха де...

В крайна сметка се стигна до продължения, в които шведите останаха с човек по-малко. Брутално нарушение на Маркус Даниелсон му донесе директен червен картон. Числовото преимущество помогна на украинците, които с финален щурм стигнаха до победата, избягвайки "рулетката" на дузпите. В 120-та минута златната резерва Артьом Довбик се разписа и класира Украйна за 1/4-финалите, където тимът ще се изправи срещу Англия.