След дузпи и гениален гол: Арсенал се сгромоляса в Лондон срещу Спортинг (ВИДЕО)

2863

Арсенал отпадна на 1/8-финалите в Лига Европа. Спортинг Лисабон отстрани "топчиите" след изпълнение на дузпи. Големият грешник за английския тим се казва Габриел Мартинели, който единствен не успя да реализира от бялата точка. Редовното време в реванша приключи при резултат 1:1. Гранит Джака откри резултата в 19-ата минута, а Педро Гонсалвеш - Поте изравни в 62-ата минута. Първата среща, която се игра в Португалия, завърши 2:2.

В началните минути Тринкао и Жезус се отчетоха с пропуски. В 19-ата минута Джака изведе "артилеристите" напред. Швейцарският полузащитник само добави на полупразната врата след отразен удар на Мартинели. До средата на първата част Артета имаше нещастието да извърши две принудителни смени, заменяйки Томиасу и Салиба с Уайт и Холдинг.

ОЩЕ: Арсенал стартира преговори със звезда на Реал

Video edited on Kapwing

Португалците показаха непримиримост и в 62-рата минута Педро Гонсалвеш отбеляза феноменално попадение почти зад центъра, прехвърляйки Рамсдейл. 24-годишният страж определено бе изненадан и въпреки усилията си не успя да реагира. Гостите бяха близо до пълен обрат, но Паулиньо и Едуардс пропуснаха.

ОЩЕ: Защо играчите на Арсенал позираха с часовник след успеха над Фулъм? (СНИМКА)

Макар че и двата отбора потърсиха решителния гол до края на мача , паритетът се запази, за да се стигне до логични продължения. Те преминаха под тоталната доминация на "топчиите". Стражът на лисабонци Адан обаче направи невероятни спасявания, а гредата също му помогна. Така ремито се запази. "Орлите" доиграха последните минути с човек по-малко след червен картон на Угарте.

При дузпите изпълнителите бяха безпогрешни, докато зад бялата точка не застана Габриел Мартинели. Бразилецът единствен пропусна, а Нуно Сантош вкара последния 11-метров наказателен удар, с което класира Спортинг на 1/4-финалите в Лига Европа.