След дузпи: Италия е на финал на Евро 2020

3792

Италия е първият финалист на Евро 2020. Скуадра Адзура победи Испания с 4:2 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията срещата завърши при резултат 1:1.

През първото полувреме не се случи почти нищо запомнящо се, като испанците контролираха топката, но трудно стигаха до чисти голови положения, докато играчите на Италия застрашиха противниковата врата само веднъж - Инсиние изведе Емерсон отляво и той с бомбен шут нацели горната греда, след като и Унай Симон подложи ръце и топката отскочи към сглобката на вратата. След почивката двата тима се активизираха и възпитаниците на Луис Енрике отправиха няколко опасни, но неточни удара, преди да бъдат попарени в 60-та минута от мълниеносна контраатака на скуадра адзура, завършена от Федерико Киеза със страхотен диагонален изстрел, който не остави шансове на Унай Симон. Футболистите на Испания не се предадоха и натиснаха в търсене на изравнителен гол, до който в крайна сметка стигнаха в 80-та минута, когато резервата Алваро Мората направи добро двойно подаване с Дани Олмо и завърши с лекота, останал очи в очи с Джанлуиджи Донарума.

Евро 2020: Италия се справи с Белгия, отива на полуфинал срещу Испания

Отборът на Италия надви Белгия с 2:1 в двубой от 1/4 финалите на Европейското първенство по футбол. Мачът от 1/4 финалите на шампионата...

Дузпите започнаха с пропуск на Локатели за Италия, чийто удар бе спасен от Симон, но веднага след него Дани Олмо изпрати топката над вратата. След тях последователно вкараха Белоти, Морено, Бонучи, Тиаго и Бернардески, преди Донарума да отрази удара на Мората и даде шанс на Жоржиньо да изпрати Италия на финал. Халфът на Челси хладнокръвно вкара и изпрати в екстаз множеството италиански фенове на "Уембли".

По този начин Италия достигна първия си финал на Европейско първенство от 2012 година насам, а в спор за титлата ще се изправи срещу Англия или Дания, които утре ще определят втория финалист на Евро 2020.

Още за триумфа на Италия ще намерите на Sportlive.bg.