След голов трилър на „Емиратс“: Арсенал излъга Манчестър Юнайтед в края (ВИДЕО)

2562

Лидерът във Висшата лига Арсенал надделя над Манчестър Юнайтед с 3:2 в дербито на 21-ия кръг от английското първенство. В герой за „артилеристите“ се превърна Еди Нкетия, който се разписа на два пъти във вратата на Давид де Хеа. С постигнатия успех възпитаниците на Микел Артета запазиха преднината от 5 точки пред втория в класирането Манчестър Сити, въпреки че имат мач по-малко от „гражданите“.

Домакините започнаха по-активно в двубоя, но в 17-ата минута „червените дяволи“ откриха с гол на Маркъс Рашфорд, който се възползва от грешка в изнасянето на „топчиите“, и със страхотен изстрел от около 22 метра преодоля Аарън Рамсдейл. Малко по-късно обаче Арсенал изравни чрез Еди Нкетия. Младият нападател засече с глава центриране на Джака. Първото полувреме завърши при резултат 1:1, но шоуто тепърва предстоеше.

Една победа и Манчестър Юнайтед ще е новият шампион!

22 май 2022 г. Ерик тен Хаг, току-що представен като наследник на Ралф Рангник, зае мястото си на главната трибуна на "Селхърст Па...

Лисандро и Йодегор

През втората част двата отбора спретнаха истински спектакъл за зрителите на „Емиратс“. Букайо Сака изведе тима си напред с феноменално изпълнение в далечния ъгъл. Паритетът отново бе възстановен мигновено. Този път централният защитник на манчестърци Лисандро Мартинес отбеляза, възползвайки се от грешка на Рамсдейл при центриране от корнер. Това бе първи гол за аржентинския боец с екипа на Юнайтед.

В последните 20 минути на срещата „артилеристите“ установиха траен натиск над своя съперник. Първо в 70-ата минута Сака нацели десния страничен стълб, а в 84-ата Нкетия стреля от близка дистанция в създалата се суматоха, но Де Хеа показа изумителен рефлекс. Испанският страж нямаше какво да стори няколко минути по-късно, когато постепенна атака на домакините доведе победния гол. Негов автор отново бе заместникът на контузения Жезус – Еди Нкетия.

Футболистите на Микел Артета извоюваха ценни три точки, но успехът бе по-важен от психологическа гледна точка преди сблъсъка с другия клуб от Манчестър за ФА Къп, който ще се състои на 27 януари. За Юнайтед пък предстои интензивен период от мачове през 3 дена. В рамките на една седмица „червените дяволи“ ще изиграят две срещи с Нотингам в полуфиналите от Carabao Cup, а между тях ще се изправят и срещу Рединг за Купата на Англия.

Престижно: Българка ще играе в отбора на Арсенал! (ВИДЕО)

Арсенал привлече родената в Делфт българка Виктория Пелова от Аякс Амстердам, съобщи отборът на женската Суперлига на Англия. 23-годиш...