Днес ще се изиграят първите два мача в смятаната от всички специалисти за най-силна група група "B" на европейското първенство по футбол в Полша и Украйна.
Още: Бивш "Футболист на годината" на Англия приключи с футбола
Още: Ал Насър събира Роналдо с един от бившите му съотборници в Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед
От 19.00 часа на стадион "Металист" в Харков един срещу друг излизат съставите на Холандия и Дания, а от 21.45 в Лвов е и дербито Германия - Португалия.
Холандците винаги са сред фаворитите на големи турнири. "Лалетата" показаха великолепна форма в последните си две контроли.
Селекционерът ще заложи на Робин ван Перси като централен нападател, а по крилата ще атакуват Ариен Робен и Ибрахим Афелай.
Още: Мечтата на феновете се сбъдва: Ливърпул продава разочарование на Клоп за близо 50 милиона евро
Датчаните са смятани за аутсайдери в групата.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кристиано Роналдо "уволни" треньора на Ал Насър
Още: Пълна ТВ програма на Световното клубно първенство по футбол 2025 | отбори | мачове | дати | часове
Наставникът Мортен Олсен ще пусне в атака триото Денис Ромедал - Никлас Бендтнер - Михаел Крьон-Дели. Зад тях ще е Кристиан Ериксен.
Германия и Португалия се хвърлят в тежък сблъсък още на старта, от който ще се разбере готов ли е Бундестимът за атака на титлата.
Йоахим Льов ще пусне в атаката Мирослав Клозе. Лукас Подолски, Месут Йозил и Томас Мюлер ще подпомагат тарана от втора позиция.
Още: Мачът за 20 милиона паунда, който преобърна света на футбола
Още: Байерн едновременно падна, но и спечели на Световното клубно първенство!
С по-дефанзивни функции ще бъдат натоварени Сами Кедира и възстановеният Бастиан Швайнщайгер.
В състава на Португалия всички надежди са свързани с Кристиано Роналдо.
Редактор: Георги Иванов