Суперсблъсък Аржентина - Бразилия на полуфинал на Копа Америка, Чили излъга Колумбия

7566
Снимка: Getty Images/Gulliver

Аржентина се класира за полуфиналите на Копа Америка 2019, след като отстрани на 1/4-финал състава на Венецуела с 2:0.

Головете за успеха на „гаучосите" отбелязаха Лаутаро Мартинес (10) и резервата Джовни Ло Селсо. Така воденият от звездата Лионел Меси отбор ще спори с домакина Бразилия за класиране във финала на турнира.

Луис Суарес счупи тъпомера - иска дузпа за игра с ръка на вратаря (ВИДЕО)

Звездата на Барселона и националния отбор на Уругвай Луис Суарес изпадна в комична ситуация на турнира Копа Америка. Уругвай отчаяно се...

Съставът на Лионел Скалони беше по-активният през по-голямата част от срещата и материализира превъзходството си. Аржентина откри резултата чрез нападателя на Интер Мартинес още в 10-та минута.

Лео Меси центрира от корнер, последва лошо изчистване и удар извън границата на наказателното поле на Агуеро. Мартинес пресече атрактивно с пета и топката влезе в мрежата.

„Албиселесте" решиха всичко в своя полза четвърт час преди края. Агуеро стеля по земя, а вратарят на Венецуела изпусна топката. Притичалият най-бързо Ла Селсо успя просто да я вкара на опразнената врата, за да оформи крайния резултат.

На полуфиналите се класира и защитаващият титлата си отбор на Чили. „Ла роха" трябваше да мине през рулетката на дузпите, за да се справи с коравия състав на Колумбия.

Аржентина се класира напред за Копа Америка, Меси с шокиращ пропуск

Аржентина победи Катар с 2:0 в двубой от груповия етап на турнира Копа Америка, който се игра в Порто Алегре. По този начин тимът се кл...

В редовното време и продълженията мачът завърши 0:0. Чили отбеляза два гола, но те бяха отменени от съдиите чрез намеса на системата за видеоповторения. Решителната дузпа вкара звездата Алексис Санчес, а фаталният пети пропуск за Колумбия бе дело на Уилям Тесило.

Чили ще играе срещу победителя от двубоя Уругвай - Перу , който ще се играе тази вечер.