Ювентус надделя над Милан в голямото дерби на Италия

5069

Очаквано в голямото дерби от 12-тия кръг на Серия А, хегемонът в Италия Ювентус не срещна особено големи проблеми и победи с 2:0 Милан на неговия "Сан Сиро". Гостите поведоха с гол на Манджукич, а Игуаин си изработи дузпа в края на полувремето, но я изпусна, като удари греда. Роналдо удвои през втората част, а за капак Игуаин беше изгонен в края на мача. Пълни подробности от срещата научете в SPORTLIVE.BG.

Преди мача

Шампионът Ювентус продължава силната си серия в италианското първенство. Играчите на Масимилиано Алегри допуснаха първа загуба за сезона във всички турнири през седмицата. Тогава те бяха надиграни от Манчестър Юнайтед на "Ювентус Стейдиъм" в Торино след късен обрат и 1:2.

Към момента "старата госпожа" има само едно равенство в Серия А и са убедителен лидер с 31 точки - три повече от Наполи и мач по-малко.

Милан продължава да играе на приливи и отливи в Серия А. Момчетата на Дженаро Гатузо в момента са на четвъртата позиция с 21 точки и са в серия от три поредни победи.