Ювентус продължава с победите в Италия

2201
Снимка: Guliver/GettyImages

Шампионът на Италия Ювентус продължава безгрешното си представяне през сезона. Играчите на Макс Алегри записаха седма поредна победа и са с пълен актив от точки - 21, след като победиха Наполи с 3:1.

"Старата госпожа" трябваше да прави пълен обрат, след като след по-малко от четвърт час игра Дрис Мертенс завърши бърза атака на гостите и изведе тима си напред. Това обаче само "събуди" шампиона на Ботуша, който реализира три безответни гола.

И в трите попадения "пръст" имаше суперзвездата Кристиано Роналдо. След 26' игра той напредна по левия фланг и центрира отлично към Марио Манджукич, като хърватинът нямаше как да сгреши и изравни. В началото на втората част Юве организира бърза атака, при която Роналдо отправи далечен удар, който срещна страничната греда. Топката обаче се върна на крака на Манджукич, който нямаше проблем да се разпише за втори път в срещата. 14' преди края на срещата отново Кристиано Роналдо бе на правилното място, за да свали с глава центриране от корнер, което Леонардо Бонучи превърна в гол за крайното 3:1. Гостите доиграха срещата с човек по-малко, след като Руи бе изгонен за два жълти картона.

Всичко за победата на Ювентус над Наполи четете в SportLive.bg.