В дербито на Висшата лига: Манчестър Сити прегази нищожен Ливърпул (ВИДЕО)

2053

Манчестър Сити тотално надигра и размаза Ливърпул в дербито от 29-ия кръг на Висшата лига. На „Етихад Стейдиъм“ възпитаниците на Пеп Гуардиола записаха категорична победа с 4:1. Мохамед Салах откри резултата в 17-ата минута само за да събуди звяра отсреща. Хулиан Алварес изравни до почивката. През втората част Кевин де Бройне, Илкай Гюндоган и Джак Грийлиш донесоха успеха за "гражданите".

Домакините, които бяха лишени от услугите на голямата си звезда Ерлинг Холанд, наложиха темпото си след първите 5 минути, но до 100%-ови положения не се стигна. Единствено Марез застраши съперника с изстрел от пряк свободен удар. Мърсисайдци се възползваха при първата си по-сериозна възможност и Салах вкара за 0:1. Гюндоган и Марез пропуснаха, преди Алварес да възстанови паритета, завършвайки страхотно нападение.

ОЩЕ: ПСЖ се оглежда в защитник на Сити, мястото на Серхио Рамос изстива

Минута след подновяването на играта Де Бройне засече успореден пас от десния фланг, за да осъществи пълния обрат в двубоя. Малко по-късно изключително активният Марез проби и намери Алварес в наказателното поле, чийто удар бе блокиран. Топката отиде при Гюндоган и халфът бе безпогрешен за 3:1. Гакпо пропиля един от малкото шансове за Ливърпул, а в 74-ата минута Де Бройне комбинира с Грийлиш, който  оформи крайния резултат. Англичанинът преди това асистира за първия гол.

ОЩЕ: Пазарът тотално полудя: Ливърпул дава 100 милиона за 19-годишен защитник

До края темпото спадна. Манчестър Сити се намира на второ място с 64 точки - на 5 зад лидера Арсенал. На 8 април настоящият шампион гостува на Саутхемптън. Селекцията на Юрген Клоп заема шестата позиция с 42 пункта преди да се изправи срещу Челси само след 3 дни.