Над 20 лекари от Александровска болница изпратиха апел за спасение на лечебното заведение. Те призовават държавата да влезе в роля и да направи следното:
Още: Д-р Миндов: В момента 200 000 лекари не достигат в Европа
Още: След три години пауза: Отново костно-мозъчни трансплантации на деца в ИСУЛ
1. Незабавна проверка на финансовото състояние на болницата с цел да се установи има ли нарушение в управлението.
2. Промяна в ръководството на болницата – припомняме, че неин ръководител е проф. Борис Богов, а предшественикът му беше бившият здравен министър проф. Костадин Ангелов.
3. Искане за среща с изпълнителния директор и директорския борд от страна на персонала, на която да бъде обяснено „незавидното финансово състояние на болницата“.
Още: Млади лекари сред срещата в парламента: Не спираме с протестите, но сме оптимистично настроени
Още: Родилното отделение в Перник е пред затваряне
"Нека заедно да положим всички усилия да спасим болницата, излекувала милиони пациенти и изградила хиляди медицински специалисти", пишат лекарите.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Лекарите не са "стока", която може да се подменя": Д-р Брънзалов към Тошко Йорданов
Още: Тошко Йорданов върти и суче, но пак повтори, че бъдещите лекари искат много пари
Подписката е отворена и се събират още подписи.