Ваксинацията срещу COVID-19 трябва да бъде задължителна. За това настоя бившият председател на Националния ваксинационен щаб проф. Красимир Гигов пред bTV.
Още: След падане от люлка: Бебе е с тежка черепно-мозъчна травма, медицинският хелекоптер в помощ
Още: Ръст на салмонелата и чревните инфекции по морето
По думите му отпадането на мерките е добра новина, че епидемията отива към своя край. Ваксинационното покритие не отговаря на желанието на ваксинационната кампания, посочи проф. Гигов и добави, че проблемите не са решени в един категоричен аспект. На проф. Гигов не му харесват мерките с препоръчителен характер. Поне маските трябва да останат задължителни в болниците, във възрастови колективи и на места с много хора, призова той.
Около 2 млн. души все още не са се срещали с коронавируса. Слаб е интересът към ваксините, защото хората смятат, че коронавирусът няма да ги засегне. В някои области ваксинацията срещу коронавируса трябвало да бъде задължителна. В момента като се отварят границите опасността от контакт става по-голяма, предупреди проф. Гигов.
Над 250 тона хуманитарна помощ е изпратена за Украйна.
Още: Доц. Петко Стефановски: Бюджетът за лекарства на НЗОК е изпълнен на 63% за първото полугодие
Още: Коронавирусът в България: Излекуваните са близо четири пъти повече от заразените за денонощие
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Здравните власти предупреждават: ЕС забранява съставката на някои гел лакове
Още: Продажба на имот от "Александровска", предназначен за поликлиника, предизвика недоволство