Саботаж на записите на пациенти: Защитата на директора на болница "Лозенец"

02 февруари 2024, 07:49 часа 5543 прочитания 0 коментара

Тези хора са лекувани в болница "Лозенец", направени са им процедури. В кой нормативен акт е казано каква е продължителността на видеозаписите? Затова спорим в съда. Това заяви директорът на болница "Лозенец" д-р Христо Стоянов. Така той отговори на обвинението на НЗОК, че в болницата има технически пропуски и непълни записи на извършвани процедури, които се плащат от Здравната каса тоест с парите на данъкоплатците - всички нас.

Още: Предложение: До 5 г. затвор за притежание на райски газ

Още: Нарушения и 94 млн. лв. загуба: Правителствена болница се оправда с предишното ръководство

Още: След проверка на НЗОК: Болница "Лозенец" ще трябва да върне над 300 000 лв.

Саботаж

Съмняваме се в злонамерени действия върху системите за записване – сезирали сме ДАНС, хвърли бомбата д-р Стоянов. По думите му пред БНТ, в момента се извършва такава проверка.

Няколко месеца преди проверката на НЗОК д-р Стоянов наредил вътрешна проверка и разбрал, че има проблем със записващата система. Сигналът за нередност е подаден от отделението по кардиохирургия, но от лекар, който не работи там, а не доц. Хазърбасанов, който е ръководител на отделението. Първоначално обаче д-р Стоянов каза "началник на отделение". Именно доц. Хазърбасанов изнесе информацията в медиите за измами с отчитането на пациентите.

Още: Откриха туберкулоза в български град

Още: Съмнениe за извършено престъпление: Сметната палата дава болница "Лозенец" на прокурор

Същевременно д-р Стоянов заяви, че имало пациенти на профилактични прегледи, а са отчетени с процедури в болнична помощ.

В момента лечебното заведение има около 4 000 000 лв. просрочени задължения, добави лекарят.

Интервюто в сутрешния блок на Националната телевизия почна с изказване на д-р Стоянов, че може и вече да не е директор на билница "Лозенец".

Още: Нов скандал в болница „Лозенец“: Сигнал за корупционни схеми и източване на НЗОК

Още: Ефективно лечение и хирургичен подход при гастроинтестинални тумори

Още: Нова мисия за медицинския хеликоптер: Транспортира мъж, пострадал при битов инцидент

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес