Ваксината на AstraZeneca се завърна у нас

07 януари 2022, 15:44 часа 5184 прочитания 0 коментара

4 800 дози от ваксината срещу COVID-19 на AstraZeneca пристигнаха на 7 януари, у нас.

Още: Заплашва ли ви инфаркт или инсулт: Тези необичайни признаци ще ви дадат отговора

Още: Срещу грип и COVID: Наш учен препоръчва масова профилактика с определено лекарство

Те са предназначени за първична ваксинация - 1-ва и 2-ра доза и ще бъдат разпределени към регионалните здравни инспекции в страната по предварителна заявка.

Припомняме, че доставките на Vaxzevria, на производителя AstraZeneca, бяха временно преустановени у нас заради слабия интерес към тази ваксина. Тъй като в последно време РЗИ съобщават за желаещи да бъдат ваксинирани с този лекарствен продукт, България осигури близо 5000 дози от ваксината.

Гражданите, които искат да им бъде поставена ваксината на AstraZeneca, могат да се обърнат към съответната регионална здравна инспекция за информация относно пунктовете, които ще прилагат ваксината.

Още: "Управляващите излъгаха младите лекари": ПП искат извънредна здравна комисия (ВИДЕО)

Още: Лекуват ли ни чужди лекари с отнети лицензи заради престъпления?

Министерството на здравеопазването обръща внимание, че ваксината на AstraZeneca не се прилага като бустерна доза.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес