Здравното министерство сезира ГДБОП заради фалшив сайт

05 януари 2017, 11:46 часа 1704 прочитания

Сигнал за фалшив сайт, който на външен вид копира официалната интернет страница на Министерството на здравеопазването, е бил изпратен до ГДБОП, съобщиха от здравното министерство.

Още: Революция в стоматологията: Как 3D сканирането с интраорален скенер промени завинаги лечението (ВИДЕО)

Още: За бъдеще в България: Нов протест на младите лекари в София и Варна

Сайтът е с адрес: http://livesbloggz.com/fito-balt/bg/minzdrav/ и според здравното ни министерство "съдържа категорично невярна информация и прави внушения, които са подвеждащи за потребителите и опасни за здравето на гражданите". Официалният сайт на Министерството на здравеопазването е: http://www.mh.government.bg/bg/.

Припомняме, че буквално в началото на тази седмица и БНТ се оплака, че фалшив сайт, който изглежда като собственост на Националната телевизия, разпространява измислени новини.

 

Още: За бъдеще в България: Нов протест на младите лекари в София и Варна

Още: Нито една фирма не преговаря с НЗОК за безплатните лекарства за деца

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес