17-годишната българска гимнастичка, която мечтае за олимпийски медал в Париж

8852
Снимка: Българска федерация по гимнастика

"Целта ми на Олимпийските игри в Париж е да направя едно достойно представяне. Гоним добро представяне, дай боже финал, но се надявам и на медал". Това каза 17-годишната състезателка по спортна гимнастика Валентина Георгиева, която вече си осигури квота за Париж 2024. И действително младата гимнастичка има реални шансове за силно класиране на Игрите във френската столица.

На подобно мнение е и Цветана Добрева, председател на Треньорската комисия (жени) към БФ Гимнастика. "Валентина Георгиева има шанс да влезе във финала на прескок на Олимпийските игри в Париж", коментира Добрева и добави, че на младата ни състезателка ще ѝ бъде трудно да спечели медал, предвид това, че има гимнастички, които изпълняват прескоци с по-високи оценки на трудност.

Валентина Георгиева

Целите на Валентина Георгиева за Париж 2024

17-годишната ни гимнастичка, която наскоро стана вицеевропейска шампионка в италианския град Римини, заяви, че се надява на достойно представяне, а може би и на медал.

Тази седмица се проведе подиум тренировката на родните ни състезатели преди началото на Световната купа във Варна. По програма днес (23 май) ще се проведат квалификациите на земя, кон с гривни и халки при мъжете, също и на прескок и смесена успоредка при жените.

Официалното откриване на състезанието ще е в събота от 13:15 часа, а финалите ще са събота и неделя с начален час 14:00 ч. Наши представители на Световната купа във Варна ще бъдат: