Боряна Калейн с второ място в многобоя на Световната купа в София

4410
Снимка: БФХГ

Българската гимнастичка Боряна Калейн спечели сребърен медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София.

В зала "Арена Армеец" Калейн бе изпреварена единствено от Линой Ашрам от Израел след изиграването на всички четири съчетания, като разликата между двете бе едва 0.200 точки.

Боряна Калейн: Имам ритуал, свързан с треньора ми

Във всяко едно от съчетанията за СК направихме конкретни промени. Това заяви състезателката по художествена гимнастика Боряна Калейн в ...

Калейн получи оценки от 25.100 на обръч, 26.250 на топка, 25.450 на бухалки и 21.450 на лента, с което сборът ѝ бе 98.250 точки, докато Ашрам събра общо 98.450 и триумфира с титлата.

На трета позиция се нареди Алина Харнаско от Беларус с 96.150 точки, а другата ни представителка в състезанието Катрин Тасева завърши на пето място с 92.500. Със силното си представяне Калейн намери място и в четирите финала на индивидуалните уреди, които ще се проведат утре.

В 18:15 часа започва представянето на ансамблите на съчетанията им с три обръча и два чифта бухалки. Вчера българският ансамбъл поведе в класирането, след като получи рекордна оценка за съчетанието си с пет топки - 44.150.