България си тръгва от игрите в Минск с 18 медала

10590
Снимка: Actualno.com/БОК, Костадин Андонов

Ивет Горанова спечели злато и така сложи победна точка на българското участие на Европейските игри в Минск. Горанова грабна титлата в олимпийската дисциплина карате кумите 55 кг, като прегази на финала световната №1 украинката Анжелика Терлюга. Така Ивет Горанова осигури 18-ия български медал на Европейските игри в Минск.

От тях три са златни, седем сребърни и осем бронзови. Това е с осем повече от първото издание на игрите преди четири години в Баку, когато спечелихме 10 отличия (един златен, четири сребърни и пет бронзови). Тогава това ни отреди 27-то място в неофициалното класиране по нации. Сега в Минск по брой медали сме на 11-то място, а в класирането по нации сме приблизително 15-ти, малко преди да завършат и последните дисциплини на Европейските игри.

Почина първият български олимпийски медалист

Първият български олимпийски медалист Борис Георгиев Николов, известен с прякора си Моката, е починал внезапно в дома си на 87 години, ...

Преди края на състезанията министър-председателят на България Бойко Борисов поздрави българските спортисти, които в „последните дни ни накараха да се чувстваме горди с представянето си в Беларус“.