Българските гимнастички със златен медал от Европейското

12502

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златните медали на смесеното си съчетание на три топки и две въжета на Европейското първенство, което се провежда в Испания.

Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова получиха най-висок резултат 22.825 точки на динамичната си и изключително атрактивна композиция и така завоюваха златото. На второ място остана Италия с 22.350, а бронзът остана за Азербайджан с оценка от 20.350.

Безплатни тренировки и много забавления в Борисовата градина

На 2 и 3 юни Борисовата градина ще бъде топ спортна локация, където всеки посетител ще има възможност да се включи безплатно в избран с...

Грациите ни завършват участието си в шампионата с 3 медала. Вчера (2 юни) те спечелиха бронз в отборното класиране и в многобоя. Точно и на съчетанието с топки и въжета момичетата допуснаха груба грешка, която ги прати на трета позиция, въпреки рекордната им оценка за изпълнението с пет обръча - 23,100.