Габриела Петрова - атлет номер едно на България през 2015 година

9536

Младата ни състезателка на троен скок Габриела Петрова завоюва приза "Атлет на годината" в традиционната класация на списание "Атлетика". Сребърната медалистка в тройния скок от европейското първенство в зала спечели убедително анкетата с 336 точки.

През тази година тя завоюва победи на турнирите в Атина, Прага и Мадрид, както и на европейското отборно първенство – втора лига в Стара Загора, дебютира във веригата "Диамантена лига" с второ място в Осло и остана на косъм от медалите на световното първенство в Пекин с четвърта позиция и личен рекорд от 14.66.

Габриела Петрова за малко се размина с медал в тройния скок в Пекин

Първият голям успех на Световното първенство по лека атлетика в Пекин вече е факт. Младата Габриела Петрова, която дебютира на троен ск...

Габриела изпревари четирикратната победителка в анкетата Ивет Лалова-Колио (100 м и 200 м), която бе финалистка на световното първенство на 200 м и набра 300 точки от гласовете на специалистите.

Третото място в класирането на списание "Атлетика" е за европейския шампион на 3000 м стипълчейз за младежи до 23 години – Митко Ценов с 224 точки, а четвърто място за носителката на бронзов медал от европейското първенство в зала Радослава Мавродиева (гюле).