Ивет Горанова спечели медал от Световното в Дубай

2897

Олимпийската шампионка на България в каратето - Ивет Горанова, спечели бронзов медал от Световното първенство, което се проведе в Дубай.

В спора за отличието в категория до 55 килограма тя се наложи над Дженифър Уорлинг от Люксембург с 4:1 точки. Нашето момиче поведе с 1:0 набързо, но допусна изравняване в хода на двубоя. 17 секунди преди края Ивет си спечели нови три точки и до края не позволи на съперничката ѝ да се върне в срещата.

Златната ни медалистка Ивет Горанова влиза в редиците на МВР

На кратка церемония в Академията на МВР вицепремиерът и министър на вътрешните работи Бойко Рашков ще връчи на каратистката Ивет Горано...

Това бе втори медал за 21-годишната Горанова, която е родена в Долна Митрополия, Плевенско. Преди три години тя също грабна бронза на Световното първенство в Мадрид, а на Европейските игри в Минск (2019 г.) спечели титлата. В Гуадалахара, също през 2019 година, българката завърши трета на Европейското първенство!

А какво каза Горанова след отличието - може да прочетете ТУК.