Между големите шамари: 16-годишната Калояна, която мечтае за Олимпийските игри в Париж

1998
Снимка: instagram.com/k_nalbantova_

Европейската шампионка за девойки в бадминтона Калояна Налбантова ще участва в квалификациите на международния турнир в Талин (Естония), който започва в четвъртък и ще продължи до неделя. 16-годишната българка влиза между големите шамари и ще се бори с някои от най-добрите състезатели в женския бадминтон.

Макар и да е само на 16, Налбантова вече редовно участва на състезания за жени с далеч по-възрастни и опитни играчи. В Талин тя започва от пресявките, като е поставена под номер 6. За влизане в основната схема на турнира Калояна се нуждае от две победи, а първата от тях трябва да дойде срещу позната бадминтонистка.

В първия си мач Налбантова ще срещне италианката Джана Стиглих, с която миналата година си партнираха на Европейското първенство за юноши и девойки до 19 години в Белград. На турнира в Талин ще участва и друга българка - Гергана Павлова, като в първата си среща ще се изправи срещу Роман Клото-Фуко от Франция.

Пред Actualno.com Калояна Налбантова сподели очакванията си към предстоящия турнир в Естония: "За цел съм си поставила да се класирам за основната схема на турнира, тъй като започвам от квалификациите и ми предстоят два трудни мача."

Родената в Първомай състезателка тренира в София и се състезава за столичния клуб Виктори София. Нейната голяма цел в средносрочен план е да се класира за Олимпийските игри в Париж през 2024-та. "Най-голямата ми цел в близките две години е да се класирам за Париж", каза Налбантова пред Actualno.com.