Известната хакерска група "Стронций" организирано атакува спортни организации на 3 континента, обявиха от Microsoft, цитирани от Reuters.
Още: "Началото на края": Сривът в Ред Бул може да продължи с напускането на световния шампион
Още: 15 години затвор грозят световния шампион по бокс Звяра и 3-кратен олимпийски първенец със СССР
Руските хакери се опитали да пробият киберзащитите на поне 16 национални и международни организации за борба с употребата на допинг и друга спортна дейност. Атаките започнали на 16 септември, пише БГНЕС.
Повечето от опитите за хакване били неуспешни, но някои са пробили защитите на компютърните системи на организациите.
Microsoft обявиха, че са изпратили предупреждение до всички свои клиенти, които са станали обект на подобни опити.
Още: Историческа рокада във Формула 1! Ред Бул уволни една от най-влиятелните личности в спорта
Още: Скръбна вест! 37-годишен боксьор почина няколко часа след мач
Хакерската група е една от най-старите и известните в света, като западни служби я свързват с руското военно разузнаване.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Гениалният шампион на България, който спечели милиони от играта, която го направи велик
Още: Легенда на Формула 1 открои странна черта в работата на Ферари с Люис Хамилтън и Шарл Льоклер