България превзе върха на откритото първенство на САЩ по Суплес спорт. Най-добрата състезателка на суплес клуб Поморие и световна рекордьорка Симона Ненова сгази конкуренцията в двете най-тежки дисциплини при жените, докато олимпийската ни състезателка по борба Биляна Дудова се окичи с отличие при дебюта си.
Още: 4-кратен световен шампион разкри дали ще се завърне във Формула 1
Ненова и Дудова на върха в САЩ
В най-новата дисциплина за най-тежката торба Ненова завъртя 22-килограмовата торба цели 54 пъти, което ѝ осигури място на върха. На втората позиция с 41 повторения завърши Жанет Немет (световна и европейска медалистка по борба), докато Дудова се нареди след нея с 35 завъртания.
Симона Ненова влезе в историята като първата жена, покорила норматива за влизане в световния елит, в категория "Екстрийм" с 610 точки. В същата категория Дудова спечели бронзов медал с 493. В отборните игри Дудова и Немет завоюваха златните отличия. Те бяха в един отбор с шампиона по свободна и класическа борба Димитър Георгиев и американеца Брайън Аърс.
Още: Признание: Българка с важен пост в националния отбор по художествена гимнастика в Италия
Още: Атлетка заплашва, че ще бойкотира Световното първенство заради проблем от Игрите в Париж
Преди месец Дудова участва на Олимпийските игри в Париж, където се размина с бронзовия медал.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 5 световни рекорда на Карлос Насар отиват в историята
Още: Изненада: Тайсън Фюри намекна за завръщане на ринга (ВИДЕО)