Само един български спортист ще участва в състезания от десетия ден на Олимпийските игри в Париж 2024. Това е борецът Кирил Милов, който ще се подвизава в класическия стил, но в нетипичната за себе си категория до 130 килограма.
Още: Прекрасно! 14 медала за България от престижен турнир по карате в Будапеща
Кирил Милов с втора олимпийска атака
Милов е един от най-титулуваните български борци в последните години. Европейският шампион в класическия стил до 97 килограма от Будапеща 2022 получи златна възможност да се яви за втори пореден път на олимпийски игри след щастливо стечение на обстоятелствата. Припомняме, че на Игрите в Токио 2020 отпадна на четвъртфинала от иранеца Мохамад Сарави.
ОЩЕ: След безобразно съдийство: Каменова отстъпи пред Лин Ю-Тин и приключи в Париж 2024
Още: Браво! Божидар Саръбоюков е на финал на Световното по лека атлетика
Още: "За момента Варфоломеев е най-добрата в света, но Стилияна може да я победи. Трябва ни още малко"
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Федерацията по борба: Има нова зала за ЦСКА, правителството даде 2 милиона лева
Макар и в по-тежка категория Кирил Милов е готов ще направи всичко възможно, за да защити името си и да представи достойно България. Негов първи съперник ще бъде чилиецът Ясмани Акоста Фернандес. При успех родният борец ще се бори по-късно същия ден в четвъртфиналите.
Вижте пълната програма на БГ спортистите в Париж
17:00 Кирил Милов, борба класически стил (130 кг), 1/8-финал, съперник Ясмани Акоста Фернандес (Чили).
ОЩЕ: Олимпийски игри в Париж 2024: Пълна програма на българското участие
Още: Прекрасно! Два медала за България от силен турнир по таекуондо в Германия
Още: Боксьорът на века, който отказа чуждите пари и стана един от най-великите шампиони на България