Сестри Стоеви с исторически успех: Европейски шампионки по бадминтон! (Видео)

23744

Габриела и Стефани Стоеви станаха европейски шампионки по бадминтон. Сестрите от Хасково триумфираха на двойки, след като на финала в Уелва, Испания разгромиха френския дует Ане Тран и Емили Лефел с 2:0 гейма (12, 10) само за 42 минути игра на корта.

Това бе шеста победа за българките от шест мача срещу французойките.

Българските бадминтонистки завоюваха среброто на Европейското в Русия

Женският отбор на България по бадминтон се окичи със сребърните медали на Европейското първенство в Казан, Русия. Възпитаничките на Ор...

Родният тандем спечели титлата без загубен сет, а постижението на Габриела и Стефани е първо за България на такова ниво в бадминтона.

Медалът е втори за сестрите от европейски първенства след среброто миналата година. Отличието им е общо трето за страната ни от шампионат на Стария континент (Линда Зечири спечели бронз при жените през 2012 г.), предаде бтв.

Освен първата в историята европейска титла за България в бадминтона, двойката може да се похвали и с трофея от Европейските игри в Баку през 2015.