Страхотен успех: Българка стана световна шампионка по летен биатлон! (ВИДЕО)

9027
Снимка: biathlon.bg

Младата надежда на българския биатлон Лора Христова стана световна шампионка по летен биатлон. Българката завоюва златото в дисциплината супер спринт при девойките на стартиралото днес Световно първенство в словашкия център Осърбле.

Лора Христова е световна шампионка по летен биатлон

Лора премина 7,5-километровата дистанция за време 24:33,8 мин., като направи пет пропуска от 20-те си изстрела. Тя изпревари украинката Олександра Меркушина с 9,5 секунди, а на трето място се нареди друга украинка - Олена Хоронова.

Валентина Димитрова в топ 10, Стефани Йолова е 15-а

Място в топ 10 намери още една българка - Валентина Димитрова, която финишира седма на изоставане от 1:14,3 мин. от победителката. Стефани Йолова остана на 15-а позиция, а Лора Радковска не успя да премине квалификациите.

ОЩЕ: (Не)възможният шампион: Станимир Беломъжев (ВИДЕО)

Коя е Лора Христова

Лора Христова е на 20 години, родом от Троян. Доскоро тя бе състезател на клуб Аякс, а сега е студентка в НСА. Нейни треньори са Цветан Цочев и Момчил Кинов. Преди година тя спечели бронзов медал в суперспринта при девойките от Световното по летен биатлон.

Лора Христова

Българското участие на Световното по летен биатлон 2023

По-късно днес в Осърбле предстои суперспринтът за младежи, където в стартовия лист са записани Константин Василев, Васил Зашев, Валентин Карабаджаков, Георги Наумов и Цветан Данаджиев. В петък са суперспринтовете за мъже и жени, където ще участват Владимир Илиев, Антон Синапов, Благой Тодев, Даниела Кадева, Мария Здравкова и Антония Григорова.

ОЩЕ: 90 км на 77 години: Българин атакува най-големия ски маратон в света (ВИДЕО)