Оценка: "Демократична България" е големият губещ на изборите

30 октомври 2023, 10:22 часа 3297 прочитания 0 коментара

"След изборите виждам, че за съжаление, "Демократична България" се оказа "големият губещ", знам че е клише."

Още: Мирчев: Пеевски се опитва да прикрие провала на партньорите си от ГЕРБ

Още: "Голямото момче" се обръща и към София

Това пише в своя публикация журналистът и влогър Асен Генов. И изброява причините:

  1. “По-големият” партньор им наложи спорен, за техния автентичен електорат, кандидат. “Да, българия”, ДСБ и “Зелено движение” нямаха “своя” номинация.
  2. Това води до все по-голямото обезличаване на ДСБ.
  3. Липсваше дори опит да бъде прикрит политическият нарцисизъм и за кандидат беше издигнат човек, който не поведе листата за общински съветници, а демонстративно предпочете бързия път или късата пътечка към властта. Принципът “всичко или нищо”, играта "Ва банк", са зрелищни, но не винаги са приемливи.
  4. Темата за моралната отговорност и присъда над престъпленията на комунистическия режим беше обезличена. Обществените основания за разговора - "добра или мракобесна е ДС" бяха отнети. За разлика от Германия, Чехия, Полша, Румъния и техният разговор за Щази, StB, SB и Секуритате.

Още: Местни избори 2023: Вече има окончателни резултати на първи тур

След кандидатурата на Васил Терзиев вече всичко е допустимо.", казва Генов.

Още: "Митко Гестапото обучава младите за спецслужбите. Шефът на турската МИТ ще схруска селския началник начело на ДАНС"

Още: "Всичко е възможно, защото на един косъм виси цялото управление": Анализ за вота на недоверие

По думите му "комунистическото минало остава без оценка. А травмата в обществото - не излекувана", а ето и цялото мнение на Генов в публикацията му:

 

Още: Новото начало за ДАНС: "Когато Пеевски иска да си назначи през Борисов човек, да има кой да го възпре и да не го назначи"

Още: Дроновете: Години предупреждения и НАТО се провали в първия тест срещу Русия

Още: Първо паралелно преброяване: Ваня Григорова на балотаж срещу Васил Терзиев

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивелин Стоянов
Ивелин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес