Андрей Новаков: Не сме черната овца на ЕС и трябва да спрем да се презентираме така

09 октомври 2020, 21:34 часа • 5044 | прочитания

Ние не сме черната овца на ЕС и трябва да спрем да се презентираве така. Това заяви в "Панорама" по БНТ евродепутатът от ГЕРБ Андрей Новаков.

Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП

Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин

"Представихме България през проблемите й, а не трябваше", каза още той.

На въпрос, свързан със шамара от ЕП чрез приетата резолюция, Новаков отговори: "Не знам шамар или не, но не беше европейски, защото беше от българи. В ЕП гласуваха предимно от левицата и зелените". по думите му изготвянето на резолюцията издава чувство на малоценност и липса на национално самочувствие.

"Не че някой ще реши нашите проблеми проблеми", смята Новаков. Според него резолюцията не решава който и да било от нашите проблеми, де юре няма да реши нищо, но се е превърнала в атака срещу страната.

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

По думите му ГЕРБ още преди резолюцията са направили стъпка към решаване на поставяните от обществото проблеми. "Иде нелека зима", каза Новаков. Да оставиш неработещи институции би било безотговорно", смята той.

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес