Бареков ще съди Яне Янев за клевета

06 август 2014, 16:23 часа 21011 прочитания 0 коментара

"Яне Янев е пълен малоумник! Стоя зад думите си и съм категоричен за оценката, която му давам. Разгледах внимателно документите, които вчера той е предоставил на прокуратурата. От тях става ясно, че е объркал мен с Красимир Гергов. Съжалявам, че от цялата тази ситуация потърпевш е г-н Гергов". Това коментира лидерът на "България без цензура" и зам.-председател на ЕКР в ЕП Николай Бареков, съобщиха от пресцентъра на ПП "България без цензура".

Още: Кабинетът се сваля сам, задава се конфликт между Борисов и Пеевски: Какви са условията и кога? (ВИДЕО)

Още: "Продължаваме промяната" сигнализира ЕК за избора на антикорупционната комисия

Председателят на ББЦ обяви, че ще съди Янев за клевета и призова същото да стори и Красимир Гергов.

На пресконференция вчера лидерът на РЗС показа два хвърчащи листа без каквито и да били доказателства и обяви, че е внесъл сигнал във Върховната касационна прокуратура. На нея той обяви, че свързаната с Красимир Гергов фирма за реклама "Пиеро" е трансферирала над 4 700 000 лева към Николай Бареков.

"Красимир Гергов е собственик на фирма "Пиеро". Инициалите, които са посочени в сигнала - К.Г., няма как да са на друг, освен на него. Вероятно Янев е имал някакви взаимоотношения с г-н Гергов. Жалко, че г-н Гергов е потърпевш от малоумния сигнал на Яне, който се състои от хвърчащи листи", посочи Бареков.

Още: "Липсата на морал не може да се компенсира със съветник по почтеност": Нинова за любопитната реформа на Желязков

Още: Режим "няма хора" за президентските избори: Важните въпроси година преди вота

Евродепутатът обяви, че ще заведе дело от частен характер за клевета срещу Янев. "Призовавам моят добър приятел Красимир Гергов да направи същото по отношение на Янев. Клеветниците трябва да бъдат наказвани и преследвани от закона", посочи лидерът на ББЦ.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес