Подложени сме на натиск не само от афганистански граждани, но и от сирийски. Това каза служебният министър на вътрешните работи Бойко Рашков по време на изслушването си за мигрантския натиск.
Още: Президентството обвини БНТ в цензура, Радев иска винаги да го излъчват на живо
"Често говорим по темата за мигрантския натиск. Ежеседмично сме тук, за да ви информираме за състоянието на тези въпроси, тези процеси, тяхното развитие и какви действия предприемат компетентните държавни органи. Има ли или няма повишаване на мигрантския натиск.
Известно е, че в Р Турция има около 3.4 млн. души сирийци. Както подчертах и миналата седмица в резултат на политическите процеси в Афганистан множество афганистански граждани се насочват в посока Турция", каза той.
"Това показва ежедневието в нашата страна. Вярно е, завишен е броят на афганистанските граждани, които минават границата. Минават също така и сирийски граждани. Естествено, известно е, че сирийските граждани имат улеснен достъп до Турция като държава", каза Бойко Рашков.
Още: Паркоместата да са като гаражите: ДСБ със законодателна инициатива (ВИДЕО)
Още: Пеевски подкрепя Борисов: ДАИ трябва веднага да бъдат закрити (ВИДЕО)
Той подчерта, че Главна дирекция "Гранична полиция" е впрегнала потенциала си, за да отстоява интересите на националната сигурност на България.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: ДБ настоява за боди камери в ДАИ и вижда седми премиер в Таки
Още: След случая с Роби Уилямс: Борисов иска незабавно закриване на ДАИ (ВИДЕО)
"Ако се повиши натискът до степен, тази служба да не може да се справи с тази задача, планираме, да се включат и сили на Министерство на отбраната. Напоследък долавям изказвания, които са в разрез с тази наша позиция, която ние не крием и която е във възможност да се реализира", заяви още Бойко Рашков, цитиран от Фокус.
Министърът на вътрешните работи заяви, че страната ни ще разчита на армията, когато няма други възможности за ограничаване на мигрантския натиск.